Szczoteczka Bellissima Imetec Face Cleaning-opinia

Szczoteczka Bellissima Imetec Face Cleaning-opinia

Oczyszczanie cery jest niezwykle ważne, dlatego też szczoteczki soniczne to prawdziwy hit. Zapraszam Was na kolejną opinię.

Szczoteczka Bellissima Imetec Face Cleaning jest u mnie już prawie dwa lata. Przetestowana jest więc na wszelkie sposoby i chyba mogę podzielić się z Wami moją opinią.

O mojej pierwszej szczoteczce sonicznej Tosowoong już pisałam, przy okazji szczoteczki z aliepxress, nie będę się więc powtarzać.  Bellissima jest zatem moim drugim sonicznym zakupem. Nieco zrażona poprzednim zakupem, tym razem sporo czasu spędziłam w internetach, szukając różnych opcji. Dlaczego padło właśnie na nią?

Szczoteczka Bellissima Imetec

jest to szczoteczka soniczna, która dodatkowo wyposażona jest w 5 wymiennych głowic. W zależności o włosia mamy więc końcówki myjące delikatnie, do skóry normalnej oraz z grubszego włosia, do peelingu. Jako ciekawostka – jest też końcówka z trzeba wypustkami (maleńkimi paluszkami 😉 ), której możemy używać do masażu oraz z silikonową gąbką (do aplikacji kremów, podkładów). W opakowaniu znajdziemy też podstawkę, do której wstawiamy szczoteczkę oraz biały, elegancki woreczek, do przechowywania szczoteczki.

Szczoteczka Bellissima Face Cleansing stoi w podstawce pewnie (nie chwieje się, nie wypada przy byle ruchu), tak, jak i sama podstawka – nie ślizga się po powierzchni. Wymiana głowic jest bezproblemowa – łatwo i szybko. Głowice trzymają się dobrze, nic nie odstaje, nie przesuwa się. Po użyciu – łatwo się je myje, schną szybko. Co ważne, nie wypada z nich włosie. Producent zaleca wymianę głowic po 3 miesiącach użytkowania. Koszt kompletu do w zależności od sklepu od 30 zł wzwyż.

  • Szczoteczka nie jest najmniejsza (długość to ok. 16,5 cm, podstawką ok. 19 cm), co przy moich małych dłoniach czasem jest problemem. Średnica głowic myjących to ok. 4cm. Nie jest też zbyt lekka, dlatego nie zabieram jej w podróż.
  • Jest ładnie wykonana, biało – popielata, ze srebrnym wyłącznikiem. Rączka jest gładka, co z kontakcie z detergentem i wodą, sprawia problem z włączeniem i wyłączeniem szczoteczki, przy małych dłoniach istnieje ryzyko upuszczenia.  I niestety już kilka razy zaliczyła upadek.
  • Zasilana jest na 2 paluszki AA (dołączone do zestawu). Ważne, że nie pobiera aż tak dużo mocy, dzięki czemu te dwie małe bateryjki wystarczają na bardzo długo. Szczoteczka jest wodoodporna.
  • Zasada działania to, jak to określa producent – Ekskluzywna technologia Sonicznej Wibracji. Wibracje są stałe, nie ma możliwości zmiany trybów pracy, nie ma jakiegoś wskaźnika, który by mówił o upływającym czasie, głowice się nie kręcą.

Szczoteczka Bellissima Imetec Face Cleaning - soniczna szczoteczka do mycia twarzy wraz z wymiennymi głowicami

Szczoteczka soniczna Bellissima Imetec w użyciu

Marka Bellissima Imetec obiecuje, że już po pierwszym użyciu nasza cera będzie wyraźnie świeższa, rozświetlona i gładsza. I tak jest! Skóra wygląda zdrowiej, jest wyraźnie oczyszczona, świeża, gładka a do tego to fajny relaks.

Zaczynałam od tej najdelikatniejszej głowicy. Jej włosie jest miękkie i nadaje się dla cer wrażliwych. Po kilku użyciach przeszłam na wersję dla cery normalnej – włosie nadal miękkie, ale nie tak bardzo. Wygodnie się używa, nie podrażnia, dla skór  normalnych czy tłustych idealna do codziennego stosowania, nawet na dekolt i szyję. Z racji na wielkość głowic, trochę zabawy jest w okolicach nosa, musimy szczoteczką nieco pomanewrować. Wersja peelingująca – ojj, ta to ma moc! Włosie jest dosyć sztywne i twarde, nie będzie więc odpowiednia dla wszystkich. Sama używałam jej niezbyt często. Bardzo fajna jest za to głowica do mikro-masażu. W tym przypadku wykonuję sobie masaż rozluźniający, delikatnie przykładając do twarzy i wykonując szczoteczką maleńkie kółeczka. Albo po prostu przykładam miejsce w miejsce (najczęściej na czole). Fajnie rozluźnia mięśnie i relaksuje. Są jednak punkty na twarzy, w których jeśli szczoteczkę przyłożymy, to wibracje odczujemy aż w mózgu i uwierzcie, nie jest to zbyt miłe 🙂 Masaż twarzy polecany jest wykonywać 2 razy dzienni – rano, dla dodana sobie energii i wieczorem, dla uspokojenia, rozluźnienia. Masaż pobudza krążenie, kosmetyki lepiej się wchłaniają. Oczywiście nie każda z nas ma na tyle czasu, by go sumiennie wykonywać, ale Bellissima Imetec może nam w tym pomóc.

Niestety nie używałam lateksowej głowicy. Próbowałam raz, nie wyszło, i jakoś nie miałam motywacji, aby próbować ponownie. Kremy wolę aplikować ręcznie 😉

Szczoteczkę kupiłam dawno, o ile dobrze pamiętam, to jej koszt to 130 zł. Czy żałuję? Absolutnie nie. Pomimo, iż kupiłam później mniejszą szczoteczkę soniczną silikonową, obie się fajnie uzupełniają. Tej, z racji wielkości mogę spokojnie używać do szyi, dekoltu, pleców,ale jak pisałam wcześniej, nie jest to szczoteczka na wyjazdy. Ogromnym plusem są oczywiście wymienne głowice, dzięki czemu mamy tak naprawdę 3 szczoteczki i masażer.

Czy polecam? Oczywiście!

Bellissima to po włosku piękna, zatem z Bellissima Imetec każda może być bellissima 😉

Może spodoba Ci się także

20 thoughts on “Szczoteczka Bellissima Imetec Face Cleaning-opinia

Pozostaw komentarz

Twój adres mailowy nie zostanie ujawniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *