6 powodów, dla których warto o siebie zadbać

Anna Biś - coach,

Najpierw mówią Ci co masz robić i kim być a później ganią za to, że nie masz własnych celów
i marzeń…

Jako dzieci rodzimy się i naszym pierwszym otoczeniem jest rodzina. W niektórych akceptują Cię w pełni, dają możliwość eksperymentowania i własnych ścieżek. W innych słyszysz siedź cicho, nie przeszkadzaj, kiedy mówią dorośli, dzieci i ryby głosu nie mają. W szkole: bądź grzeczna, ucz się dobrze, nie kłóć się z panią.

A później oczekują kreatywności w dorosłym życiu, ambicji, efektów w pracy, wysokich zarobków, dobrego zięcia z odpowiednim statusem materialnym. Porównują Cię do innych jakby się tak dało… Jakby znali historię, zasoby, początek tej drugiej osoby.

I nagle pojawia się trend na dbanie o siebie, swoje potrzeby… Myślisz sobie to jakieś dyrdymały. Zadufane w sobie osoby wymyśliły go aby móc bezkarnie się obijać. Na co komu jakieś self care, co to w ogóle jest. Jesteś zła, zmęczona, poirytowana, może zazdrosna o innych. Zaczynasz szukać przyczyny, może trafiasz na jakiś post, artykuł, dobrą przyjaciółkę, terapeutę i nagle okazuje się, że to nie jest durny trend.

Jest to coś co chroni Cię w tym pędzącym świecie. Chwila tylko dla Ciebie. Chwila na uważność. Chwila na oddech. Może na początku pojawiają się wyrzuty sumienia, może jeszcze nie umiesz spokojnie odpocząć, ale zobacz co daje dbanie o siebie.

  1. Kiedy zaczynasz słuchać siebie, tego czego potrzebujesz, uczysz się bycia w zgodzie
    z własnym ciałem i umysłem ludzie wokół również korzystają z radości, jaką emanujesz.
  2. Oczywiście będą też tacy, którym nie będzie się to podobało, że zaczynasz wyznaczać granice, stajesz się bardziej asertywna więc dodatkowo oczyszczasz swoje grono znajomych z energetycznych wampirów czy interesownych ludzi.
  3. Stajesz się bardziej otwarta i uważna na inne osoby budując tym samym trwalsze, bardziej otwarte, zdrowe relacje.
  4. Doceniasz życie i masz czas na mniejsze lub większe przyjemności.
  5. Wzrost świadomości własnych potrzeb zazwyczaj wiąże się także z lepszym samopoczuciem, większą pewnością siebie i akceptacją.
  6. Spędzając chwilę sama ze sobą, dajesz sobie szansę na lepszą regenerację, wyciszenie po prostu odpoczynek.

Relacja ze sobą tą pierwszą, od której wszystko inne się zaczyna. To, jaką relację masz ze sobą rzutuje na to, w jakiej relacji jesteś do innych ludzi i do świata. To, jak czujesz się w środku, jakie masz przekonania na swój własny temat zawsze ma wpływ na to, jakie kontakty nawiązujesz z innymi ludźmi i jak funkcjonujesz w świecie. Jaka chciałabyś w nim być? :)

Autorka tekstu:
Anna Biś – Psycholog & Coach Business & Beauty
Kobieta mocno stąpającą po ziemi, z doświadczeniami z wielu branż. Wspiera osoby w zarządzaniu czasem, planowaniu i dostrzeganiu możliwości, poznawaniu siebie i tym aby mieć realny wpływ na swoje życie.
www.annabiscoach.pl Tel: 725 811 508 www.annabiscoach.pl/rezerwacja

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.