Dieta cud-zdrowy styl życia – mini poradnik

Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Co powiecie na to, aby w podróży i odkrywaniu zdrowych nawyków towarzyszyła Wam wyjątkowa przewodniczka, jaką jest Wioleta Matug-Pawłowska?

Umówmy się, to Wy musicie chcieć coś zmienić, jeśli więc tylko podejmiecie taką decyzję, Wiola przeprowadzi Was krok po kroku, ale nie zrobi tego za Was.

Czego więc potrzebujecie? Chęci, miesiąca i pomysłowego mini przewodnika autorstwa Wioli, czyli „Dieta cud-zdrowy styl życia. Jak zmienić nawyki w 30 dni.”

Gotowi do startu? W takim razie udajcie się do kuchni, bo to jak widomo jest centrum dowodzenia i zaopatrzenia.

Zaciekawieni? Zapraszam na pierwsze zdrowe zakupy

Więcej Wam nie zdradzę, bo nie byłaby to taka fantastyczna podróż.

„Jak zmienić nawyki w 30 dni” to pomysłowy przewodnik po świecie zdrowego stylu życia. Wiola niczym GPS, podpowiada, co warto zrobić każdego dnia, by zmienić i utrwalić nawyki. Bardzo podoba mi się to, że poradnik napisany jest tak życzliwie, iż mamy wrażenie, że Wiola mówi konkretnie do nas. Nie ma też narzucania, że dzisiaj koniecznie musisz zrobić to i to, bo jak nie… Autorka zachęca do słuchania siebie i działania w zgodzie ze sobą. Zadaje pytania, skłania do zastanowienia się czy faktycznie polubiliśmy nowe nawyki, jak się czujemy, co się zmieniło itd.

Bardzo ciekawa jest także forma poradnika – jest on wydrukowany w formie notesu i przywodzi na myśl dawne kalendarze z wyrywanymi kartkami. I taki też jest zamysł – każdego dnia, po wykonaniu zadania, karteczkę urywamy. Każdy dzień jest ponumerowany, więc doskonale widzimy, że jesteśmy coraz bliżej celu. Każdą stronę ozdabiają grafiki, nawiązujące do dziennego wyzwania. Jeśli tylko lubicie, możecie je ubarwić czy nawet dopisać swoje spostrzeżenia, uwagi (bo znajdzie się i na to trochę miejsca). Warto więc powiesić/ przyczepić magnesami/ itp. tę książeczkę w widocznym miejscu, aby każdego dnia rzucała nam się w oczy. Wtedy tak łatwo nie da o sobie zapomnieć. Nie wyrzucajcie wyrwanych karteczek, zachowajcie te, które szczególnie dały Wam do myślenia, gdzie znajdziecie poradę, która szczególnie przypadła Wam do gustu. Za jakiś czas możecie do tego wrócić, zmodyfikować po swojemu czy porównać efekty.

Czy to działa?

Pewnie jesteście ciekawi czy te porady działają i czy udało mi się zmienić nawyki w 30 dni. Gdybym dokładnie opisała, co każdego dnia wykonuję, zdradziłabym Wam całą treść. Nie znaczy to jednak, że to nie dla mnie, bo niczego nowego się nie dowiedziałam. Wprost przeciwnie. I wierzę, że każdy znajdzie dla siebie sporo ciekawostek i porad, które od razu może wprowadzić w życie.

„Jak zmienić nawyki w 30 dni” możecie kupić w dwu wersjach – elektronicznej i drukowanej. Oczywiście polecam tę drugą.

Ciekawostka

Poradnik powstał na spotkanie Ery Nowych Kobiet w Tarnowie. Pierwotnie miał to być ebook, jednak Wiola ogromnie nas zaskoczyła i każdej wręczyła drukowaną wersję. Tak spełniła jedno ze swoich marzeń, a nas ogromnie zmotywowała. Teraz kolej na Was.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.