Zdrowy uśmiech z marką Jordan

Zdrowy uśmiech z marką Jordan

Higiena jamy ustnej to nie tylko mycie zębów dwa razy dziennie.

Powinniśmy też czyścić przestrzenie międzyzębowe, język i dbać o dziąsła. Jak?  Jordan i jego produkty przychodzą z pomocą.

Szczoteczka

Wybór odpowiedniej szczoteczki jest ważny, dlatego jeśli  nie jesteśmy pewni, jaki rodzaj będzie dla nas najbardziej odpowiedni, zapytajmy dentystę. Pamiętam, że kiedyś miałam dziwne pojęcie, że im szczoteczka ma twardsze włosie, tym lepiej myje. Śmiałyśmy się z tego z moją panią ortodontką. Teraz wiem, że włosie wcale nie musi być twarde niczym drut, a i dziąsła mają się lepiej 😉

Szczoteczka może być nie tylko specjalnie dostosowana do naszych (nawet specyficznych) potrzeb, ale też i super wyglądać. Jordan wraz z najlepszymi skandynawskimi projektantami, stworzył linię szczoteczek Jordan Individual. Możemy wybierać spośród 12 niezwykle kolorowych i oryginalnych wzorów, dla każdego coś specjalnego!

  • Jordan Individual Reach – szczoteczka posiada mniejszą, precyzyjną główkę, smukłą rączkę, która zapewnia lepszy chwyt. Łatwiej też nią operować, dzięki czemu czyścimy zęby dokładniej. Szczoteczka będzie idealna dla osób, które chwytają ją czubkami palców.
  • Jordan Individual Clean – szczoteczka o dużej główce ( zapewniająca większą powierzchnię czyszczenia) i szerokiej rączce, czyli dla tych, którzy trzymają szczoteczkę całą dłonią i lubią czyścić zęby szerokimi oraz długimi ruchami.

Cena:  10,49 zł

Szczoteczki Jordan Individual

Czyściki  Jordan Brush Between

Aby czyszczenie zębów było jeszcze dokładniejsze, użyj tzw. czyścików, czyli maleńkich szczoteczek do przestrzeni międzyzębowych, które docierają do wszystkich powierzchni wokół zębów, usuwając resztki jedzenia. Brush Between wyprodukowano w 5 rozmiarach, dzięki czemu każdy z nas może wybrać dla siebie najbardziej odpowiednią.

W szczoteczkach Brush Between zastosowano włosie WaveCut, dzięki czemu ich użycie jest szybkie i bezproblemowe. Ergonomiczny uchwyt sprawia, że szczoteczka, pomimo niewielkich wymiarów, pewnie trzyma się w palcach. Niezastąpione w pielęgnacji  koron, mostów implantów czy aparatów ortodontycznych (sprawdzone!).

Cena: 17,99 zł/ opakowanie 10 sztuk
Jordan Brush Between - czyścik do przestrzeni międzyzębowych

 

Nici dentystyczne

Dzięki nim docieramy do wszystkich pięciu płaszczyzn zęba, a oczyszczając je, zapobiegamy rozwojowi bakterii i powstaniu próchnicy. Dlatego codzienne nitkowanie jest tak ważne (a do tego nie zajmuje dużo czasu). Jordan proponuje 4 rodzaje nici dentystycznych:

  • Everyday Floss – nić do podstawowego czyszczenia
  • Easy Slide Fresh – płaska, dlatego też idealnie nadaje się do wąskich przestrzeni międzyzębowych. Zawiera pastę do zębów i fluor dzięki czemu dłużej chroni zęby i daje poczucie świeżości
  • Expand Fresh – nic,która rozszerza się pod wpływem śliny, dlatego sprawdzi się przy średniej wielkości przestrzeniach międzyzębowych. Pokryta pastą do zębów, zawiera też fluor.
  • Whitening – wielozadaniowa nić – połączenie składników wybielających kontrolujących kamień nazębny. Zapobiega próchnicy, odświeża, o miętowym smaku

Flosser 3w1

Nie zapominajmy o języku, bo tam zbiera się mnóstwo bakterii!  W jego bezpiecznym oczyszczaniu pomoże nam Flosser 3w1,  czyli nić, wykałaczka i czyścik do języka.  Czyścik pozwoli na skuteczne usunięcie osadu i baterii z powierzchni języka, dzięki czemu odświeża oddech, wykałaczka usuwa resztki jedzenia, a nić oczyszcza przestrzenie międzyzębowe, usuwając także kamień.

Jednorazowy flosser jest poręczny i niewielki,  a dzięki opakowaniu do wielokrotnego otwierania, możesz mieć produkt zawsze przy sobie.

Cena: 11,99 zł/opakowanie zawiera 36 sztuk

Jak widać, marka Jordan dostarcza nam wszystkie niezbędne akcesoria 😉 , a nam pozostaje tylko wybór odpowiedniej pasty i płynu do płukania jamy ustnej.

Opakowanie Jordan Flosser 3w1 - nić dentystyczna, wykałaczka i czyścik do językaCiekawostka

Czy wiedzieliście, że historia marki Jordan sięga aż do 1809 roku? Wtedy bowiem urodził się twórca, duński grzebieniarz William Jordan 🙂

Może spodoba Ci się także

Pozostaw komentarz

Twój adres mailowy nie zostanie ujawniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *