Liebster Blog Award – nominacje i odpowiedzi

Liebster Blog Award

Liebster Blog Award to niezwykle sympatyczna forma podziękowania i chyba mogę tak powiedzieć, że coś w rodzaju motywacji. W końcu do zabawy nominowane są nowe blogi, które zostały odkryte i docenione.

Jestem przeszczęśliwa, że blog został zauważony i otrzymał tyle nominacji do zabawy. To ogromna radość, tym bardziej, że GU jest nowe. Nominacje przywędrowały od cudownych osób, które miałam okazję poznać właśnie dzięki blogowaniu. Mam nadzieję, że kiedyś, gdzieś, będzie możliwość spotkania się na żywo. ;)

Zapraszam do lekkiej lektury moich odpowiedzi i oczywiście do odwiedzenia tych  wartościowych blogów (wystarczy kliknąć w nazwę i przenosimy się w fajne miejsce w sieci). Każda z osób, które nominowały GU jest inna, ale łączy je jedno – są prawdziwe w tym, co robią.  Dzięki temu, ich blogi to miejsca piękne, z dużą dawką wiedzy, motywacji i inspiracji.

KREOVITA

 1. Skąd wziął się w Twoim przypadku pomysł na pisanie bloga? – Impulsem do pomyślenia o tym, by coś pisać, była moja rozmowa w osiedlowym sklepie na temat oleju kokosowego. ;)  Pani za moją radą go kupiła, a po jakimś czasie podziękowała, że jej to doradziłam. Zażartowałam wtedy do koleżanki, że może zacznę pisać bloga, a ona stwierdziła, że o dobry pomysł.
 2. Czego nie lubisz w blogowaniu? – Na razie statystyk. :D
 3. Czy oprócz blogowania masz jakieś inne pasje? Jakie? – Tak, m.in. jest to F1. W formułowy weekend raczej ciężko jest gdzieś mnie wyciągnąć, a jeśli już, to niestety jestem przyklejona do telefonu. ;) Do tego dochodzi też muzyka elektroniczna.
 4. Książka, film i muzyka, do której lubisz wracać. – Bardzo lubię „pozytywne poradniki” z których mogę się czegoś dowiedzieć i najczęściej do takich książek wracam najczęściej. Jeśli chodzi o muzykę, to baaardzo lubię wracać do hitów z lat 90 – 01, miłe wspomnienia z lat szkolnych. Jeśli zaś o filmy chodzi, to lubię się pośmiać, więc chętnie wracam do jakichś komedii, nawet głupkowatych. Teraz np za komedię uważam Gremliny, co kiedyś było nie do pomyślenia. :D
 5. Największe marzenie z dzieciństwa – czy udało Ci się je zrealizować? O ile dobrze pamiętam, to chciałam zostać projektantką mody, raczej nic z tego nie wyszło. :D
 6. Jakie cechy cenisz w ludziach najbardziej, a jakich nie znosisz? – Nie znoszę m.in. olewactwa,  a lubię ludzi z poczuciem humoru, ciepłych, pomocych, uczciwych,  z pozytywną energią (którą się po prostu czuje).
 7. O czym chętnie poczytałabyś na innym blogu?- O sukcesach innych, który własną pracą, pomimo trudności, osiągają wyznaczone cele.
 8. Skąd czerpiesz inspiracje do swoich postów? – Z tego co się dzieje wokoło mnie i u mnie.
 9. Jak widzisz siebie za 10 lat? – Jako szczęśliwą, spełnioną kobietę.
 10. Twoje największe dotychczasowe zwycięstwo w pracy nad sobą. – Trudne pytanie, bo staram się cały czas pracować nad sobą, w końcu to niekończący się proces.  Chyba jednak mogę za sukces uznać to, że jakimś cudem udało mi się pokonać depresję. Było to dawno temu,

 KWADRANS DLA CIEBIE

 1. Skąd się wzięła nazwa twojego bloga? – Złożyło się na kilka czynników – jak ktoś szukał nazwy dla swojej domeny, to wie o czym piszę. ;) Nazwa musiała być wolna, krótka i dobrze się kojarząca. Więc kombinowałam na wszelkie sposoby, prosiłam o pomoc znajomych, aż dostałam podpowiedź od Kasi, za co jestem jej ogromnie wdzięczna.
 2. Twoje sposoby na organizację czasu.Po pierwsze zapisywać, a po drugie (i najcięższe) trzymać się tego planu ;) -> czyli nie zapominać, gdzie zapisałam ;) Jestem fanką kalendarzy, plannerów, kolorowych długopisów itd, ale im więcej tego mam, tym większy chaos :D
 3. Kot czy pies?Dlaczego? Pies. Koty lubię, ale jak są malutkie. ;)
 4. Kosmetyk bez  którego nie potrafisz się obejść? Szampon do włosów i… sen. :D
 5. Jakie Social Media lubisz najbardziej i dlaczego? Facebook, bo daje możliwość (szybkiego) kontaktu ze znajomymi.
 6. Najbardziej zwariowany pomysł na spędzenie wolnego czasu? Kiedyś to były wycieczki na drugi koniec Polski na muzyczny event. Teraz to już te zwariowane pomysły są mniej lub bardziej kontrolowane. ;)
 7. Herbata, kawa czy cola? –  Woda jest nr 1, ale z tej trójcy to kawa, herbata od czasu do czasu, a coli nie piję wcale.
 8.  Jaki jest twój nieudany zakup, który totalnie cię rozczarował? – Było tego troszkę, ale przypomniał mi się jeden, wyjątkowo głupi zakup – tusz do rzęs, który zamiast szczoteczki miał patyczek. Był drogi, a do tego sztuk 2, bo w promocji. Żal było wyrzucić, a nie mogłam się doczekać, kiedy się skończy.
 9.  Miejsce na świecie, które chcesz odwiedzić? – Singapur i Abu Dhabi podczas wyścigów F1,
 10. Jakość czy cena? Czym się kierujesz w czasie robienia zakupów? Jakość, choć jest sporo rzeczy atrakcyjnych cenowo i w dobrej jakości.

KOBIECYM OKIEM

 1. Co chciałbyś/abyś osiągnąć jako blogger? – Chciałabym, aby moje teksty były dla kogoś przydatne. Chciałabym też zawrzeć ciekawe i inspirujące znajomości.
 2. Gdzie szukasz inspiracji do swoich postów? – Z tego co się dzieje wokoło mnie i u mnie.
 3. Co sprawia Ci największą trudność w blogowaniu? – Nie uważam tego za trudność, a za doświadczenie i możliwość nauki – z portalu o ugruntowanej pozycji przeniosłam się na swojego bloga. Tam wystarczyło dodać tekst i „się kręciło”, tutaj za wszystko odpowiadam sama. O, wiem! Trudnością czasem stają się sprawy techniczne, a to przecież też element blogowania.
 4. O czym najchętniej poczytał/abyś na innym blogu? – O sukcesach innych, który własną pracą, pomimo trudności, osiągają wyznaczone cele.
 5. Która cecha Twojego charakteru najbardziej Cię denerwuje? Dlaczego? – Denerwuje mnie to, że się za szybko denerwuję. :D
 6.  Według Ciebie jakim jesteś człowiekiem? – Mam nadzieję, że dobrym. ;)
 7. Czy oprócz blogowania masz jakieś inne pasje? Jakie?– Formuła 1, muzyka elektroniczna.
 8.  Co Twoim zdaniem należałoby zmienić w dzisiejszym świecie? – Czasem mam wrażenie, że się nie nadaję do dzisiejszego świata. Zastanawia mnie np. skąd w ludziach tyle chamstwa, zawiści, braku szacunku itp. I ten chory pęd za pieniądzem, za wszelką cenę.
 9. Skąd jesteś? (województwo, miejscowość) – Małopolska, Tarnów
 10. Książka, film i muzyka, do której lubisz wracać. – Bardzo lubię „pozytywne poradniki” z których mogę się czegoś dowiedzieć i najczęściej do takich książek wracam najczęściej. Jeśli chodzi o muzykę, to baaardzo lubię wracać do hitów z lat 90 – 01, miłe wspomnienia z lat szkolnych. Jeśli zaś o filmy chodzi, to lubię się pośmiać, więc chętnie wracam do jakichś komedii, nawet głupkowatych.
 11.  Twoje największe dotychczasowe zwycięstwo w pracy nad sobą? – Trudne pytanie, bo staram się cały czas pracować nad sobą, w końcu to niekończący się proces.  Chyba jednak mogę za sukces uznać to, że jakimś cudem udało mi się pokonać depresję.

KAKALUDEK

 1. Jaki jest Twój ulubiony kolor? – Granatowy
 2. Kto Cię inspiruje, jest dla Ciebie wzorem? – Każda osoba, która pokonuje swoje lęki, słabości, by żyć w zgodzie ze sobą.
 3. W jaki sposób najlepiej wypoczywasz? – Uczę się tego, ale chyba najbardziej odpoczywam w momencie, kiedy odgonię wszystkie stresujące myśli i staram się być tu i teraz.
 4. Co jest Twoim “comfort food” –  jedzeniem poprawiającym nastrój? Pyszna kawa i placuszki bananowe, ;) kojarzą mi się z leniwą niedzielą.
 5. Jaki był Twój ulubiony przedmiot w szkole? Plastyka ;) a później marketing.
 6. Która książka z podstawówki była Twoją ulubioną? A komiks może być? To kawał dzieciństwa, czyli Kajko i Kokosz. :D
 7. Co było Twoim przysmakiem dzieciństwa? Lody od Jacaka, czyli mega przysmak z wakacji, które spędzałam u babci w Szczawnicy. Smak lodów borówkowych pamiętam do dzisiaj.
 8. Jak wygląda Twój przepis na idealny wieczór? – Spokojna głowa i spokój w domu. :)
 9. Który film zawsze poprawia Ci humor? Akademia Policyjna ;)
 10. Czy masz książkę, po którą lubisz sięgać ponownie? – W tym momencie jest to „Dziennik Uważności” ze względu na ciekawe ćwiczenia i niezwykłą tematykę.
 11. Gdybyś mogła zamieszkać w dowolnym miejscu na ziemi, to gdzie by to było? Ciężkie pytanie, bo zbyt mało miejsc zwiedziłam abym mogła stwierdzić, że gdzieś mi się wybitnie podoba. Chciałabym mieszkać w miejscu, gdzie będzie ciepło, ale z piękną jesienią, gdzie będzie czyste górskie powietrze, ale też  i … rześka morska bryza ;) , piękne lasy, cudowne klimaty.

I moje pytania do Liebster Blog Award

 1.  Co w sobie lubisz najbardziej?
 2. Masz jakieś swoje życiowe motto? Jeśli tak,to jakie?
 3. Jaki jest Twój sposób na dobry dzień?
 4. Jakie 3 kosmetyki zabrałabyś ze sobą na bezludną wyspę? ;)
 5. Komputer, tablet czy telefon z internetem? ;)
 6. Co sądzisz o poprawianiu urody zabiegami (wypełniacze, operacje plastyczne, itd)?
 7. Jeśli miałabyś dodatkową ekstra kasę, na co byś wydała?
 8. Jaki był Twój najdroższy zakup kosmetyczny i czy wart był swojej ceny?
 9. Szminka, czy błyszczyk?
 10. Jaką radę dałabyś początkującym blogerom?

Do zabawy nominuję… każdą osobę, która zechce się podzielić swoimi odpowiedziami.

10 thoughts on “Liebster Blog Award – nominacje i odpowiedzi

 1. Ooo jak miło było lepiej Cię poznać! Dogadałybyśmy się <3 też skupiam się żyć "tu i teraz" :) dla mnie właśnie nachodzi najgorsza pora roku, która mega źle wpływa na moje samopoczucie dlatego glowup i do przodu! Mi makijaże i dbanie o ciało pomagają odgonić doła i spadki nastroju;)

 2. Dziękuję za odpowiedź na moje pytania. Dzięki temu mogłam poznać Cie trochę lepiej i wiesz co?M amy ze sobą coś wspólnego – ja też kiedyś własnymi siłami pokonałam depresję;) Gratuluję tylu nominacji – widać blog jest lubiany. Życzę Ci aby nadal ładnie się rozwijał i przynosił Ci radość i aby nigdy nie zabrakło Ci inspiracji do nowych postów;)

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.