Oczyszczanie wodorowe

Oczyszczanie wodorowe - urządzenie marki Criss

Czym jest oczyszczanie wodorowe, dla kogo, czy warto? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej. A wszystko dzięki testowaniu ze Strefą Urody.

Na początku chciałam Wam coś wyjaśnić. Kiedy umawiałam się z Iwonką Kaczówką na testowanie zabiegów, zaznaczyła, że chciałaby, abym o zabiegach pisała tak, jak faktycznie czułam. Nawet jeśli efektów nie będzie lub będą zupełnie niespodziewane. Bo wie, jak dziwnie reaguje moja skóra. Tutaj należą się podziękowania za odwagę, bo chyba niewiele osób zdecydowałoby się, abym napisała o zabiegu, który na mojej skórze nie przyniósł żadnych efektów z podaniem, gdzie ten zabieg był wykonywany. Zawsze staram się pisać szczerze i jeśli piszę, że zabieg jest WOW, to tak faktycznie jest.

A dla mnie oczyszczanie wodorowe to… prawdziwe odkrycie! I nie piszę tego ze względu na sympatię do właścicielki salonu.

Czym jest oczyszczanie wodorowe?

To jeden z zabiegów oczyszczających i jednocześnie pielęgnacyjnych z użyciem aktywnego wodoru. Jego cząsteczki wprowadzane są w głąb skóry za pomocą wody pod ciśnieniem. To jeden z tzw. hydropeelingów. Może być wstępem do pakietu zabiegów lub zabiegiem solo.

Etapy

Przed zabiegiem oczywiście należy wypełnić kartę. Następnie Daria, kosmetolog z gabinetu Strefa Urody, niezwykle delikatnie wykonała mi demakijaż i przygotowała do zabiegu, ochraniając moje włosy i ubranie (jak to przy zabiegu z wodą).  Następnie ustawiła maszynę (w tym przypadku marki Criss) i przystąpiła do działania.

Oczyszczanie wodorowe, jak każdy zabieg ma swoje przeciwwskazania, dlatego przed zabiegiem należy wypełnić kartę.
Przed każdym zabiegiem należy wypełnić kartę.

Jeśli miałyście kiedykolwiek mikrodermabrazję diamentową, to ten zabieg jest jego milszą wersją. Wrażenia takie, jakby głowica urządzenia miała gumkę i wycierała nią wszelkie niedoskonałości. Tak więc całą twarz trzeba „wygumkować”, ale jest to bezbolesne, przyjemne i takie śmieszne. Idealne na upalne lato, ponieważ woda, która jest nieodłącznym elementem zabiegu, cudownie chłodzi.

Kiedyś miałam przypadek, że po mikrodermabrazji miałam „podrapaną” skórę, ponieważ głowica miała nierówne kryształki. Tutaj nie ma możliwości uszkodzenia skóry.

Oczyszczanie wodorowe ma kolejną przewagę nad mikrodermabrazją – nie tylko oczyszcza, ale też pielęgnuje i ma działanie odmładzające i regenerujące! Dlaczego? Ponieważ woda z cząsteczkami wodoru likwiduje wolne rodniki. A te, jak pewnie wiecie, są odpowiedzialne za procesy starzenia się organizmu.

Oczyszczanie wodorowe – efekty

Wydaje się, że niby nic, takie miłe mizianie, a efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Daaawno nie miałam tak gładkiej cery. Jako że po zabiegu wygląda się jeszcze ładniej niż przed, więc można zaplanować jakieś wydarzenie, gdzie dobrze by było, abyśmy wyglądały super.  Myślę, że spokojnie można go zaliczyć do zabiegów bankietowych – szybkich, skutecznych i dających efekt glow. 😉

Uwaga – jeśli wasza skóra jest bardzo zanieczyszczona, to oczyszczanie wodorowe może nie być wystarczające.

Bardzo ujęło mnie to, jak Daria dbała o mnie na każdym etapie – opowiadała, co robi i dopytywała, czy wszystko w porządku. Ogromnie spodobało mi się to, że wzięła pod uwagę moje preferencje co do pielęgnacji pozabiegowej. Niestety moja skóra okrutnie źle reaguje na wszelkiego rodzaju bogate kremowe maski z profesjonalnej pielęgnacji, więc Daria zaproponowała maskę algową. I to był strzał w dziesiątkę, a czas spędzony z maseczką na twarzy był prawdziwym relaksem.

Oczyszczanie wodorowe – dla kogo?

Dla każdego i niezależnie od wieku (jeśli tylko brak przeciwwskazań). Można go wykonywać niezależnie od pory roku (choć najbardziej doceni się go w upalne lato). Doskonale się sprawdzi przy cerach szarych, zanieczyszczonych, ale także dojrzałych.

Już po jednym zabiegu widać różnicę na skórze. Idealnie byłoby, gdyby oczyszczanie wodorowe przeprowadzać np. raz na miesiąc.

Przeciwwskazania:

Zabieg jest bezpieczny, ale jak praktycznie każdy, ma przeciwwskazania i są nimi:

 • Choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze
 • Choroba nowotworowa
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Aktywna opryszczka
 • Przerwanie ciągłości skóry
 • Metalowe implanty
 • Rozrusznik serca
 • Nadwrażliwość na prąd elektryczny
 • Epilepsja
 • Zapalenie zatok

Podsumowanie zabiegu – oczyszczanie wodorowe

 • Co to jest za zabieg? Zabieg oczyszczający i anty ageing z użycie wody wodorowej
 • Dla kogo? – dla każdego
 • Zalety – szybki, bezbolesny, skuteczny, po jednym zabiegu widać efekty
 • Jak się przygotować? – nie trzeba się przygotowywać.
 • Ile trwa zabieg? – około 60 minut (wraz z pielęgnacją)
 • Pielęgnacja pozabiegowa – brak
 • Czy jest bolesny – nie
 • Rekonwalescencja – brak
 • Seria zabiegów – zalecana przy mocno zanieczyszczonej cerze
 • Efekty – czysta, odświeżona skóra, gotowa na przyjęcie dodatkowych kosmetyków
 • Cena – uzależniona jest od gabinetu

Ocena WWO

Wg mnie ten zabieg świetnie się sprawdzi dla większości WWO. Dlaczego? Ponieważ jest przyjemny, bezinwazyjny, delikatny, a do tego skuteczny. Osoby wrażliwe na zimno mogą poczuć lekki dyskomfort. Jeśli masz chore zatoki, także o tym pomyśl.

Iwona i Daria – bardzo Wam dziękuję!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.