Onko-Olimpiada-jedyna taka impreza sportowa na świecie!

Onko-Olimpiada 2014

W dniach 18-21 sierpnia 2016 r., w obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, odbędzie się niezwykła impreza sportowa, jedyna taka na świecie!

To VI Międzynarodowe Igrzyska Sportowe ” Onko-Olimpiada „, w której weźmie udział ponad 300 dziecięcych pacjentów z oddziałów onkologicznych. Będą oni walczyć o olimpijskie medale, a zmaganiom młodych bohaterów, będzie można kibicować w dniach 19-20 sierpnia. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest Fundacja Spełnionych Marzeń.

Z roku na rok rośnie liczba dzieci z chorobami nowotworowymi. Okres walki z chorobą oraz późniejszej rekonwalescencji jest dla nich bardzo trudny, gdyż nie tylko muszą oswoić się z chorobą, ale także nauczyć się żyć z jej ograniczeniami. Aby pomóc chorym dzieciakom w budowaniu poczucia własnej wartości, a w szczególności tym, u których choroba pozostawiła trwały ubytek na zdrowiu, stworzyliśmy »Onko-Olimpiadę«” – powiedział Tomasz Osuch, prezes Fundacji Spełnionych Marzeń. „Udział w zawodach sportowych to nie tylko rehabilitacja ruchowa, ale również możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania po przebyciu długotrwałego leczenia. Dzięki »Onko-Olimpiadzie« dzieci oraz młodzież mają okazję celebrować zwycięstwo nie tylko w konkurencjach sportowych, ale także to najważniejsze w ich życiu – wygraną nad chorobą nowotworową” – dodał Tomasz Osuch.

Uczestnicy

„Onko-Olimpiada” jest skierowana do młodych zawodników zmagających się z chorobą nowotworową. Jej uczestnikami są dzieci i młodzież ze wszystkich ośrodków onkologicznych z Polski oraz wybranych z Litwy, Rumunii, Słowacji, Turcji i Ukrainy. W imprezie wezmą udział mali sportowcy z Białegostoku, Bydgoszczy, Chorzowa, Gdańska, Kielc, Lublina, Łodzi, Olsztyna, Poznania, Warszawy oraz Wrocławia.                                                         

Przyjaciele „Onko-Olimpiady”

W tym roku wydarzenie objęła Honorowym Patronatem Agata Kornhauser-Duda, Małżonka Prezydenta RP, a wspierać je będą także artyści, m.in. Małgorzata Foremniak oraz Szymon Majewski.

Wolontariusze poszukiwani!

„Bardzo ważnym wsparciem podczas »Onko-Olimpiady« są wolontariusze – są to artyści, pracownicy partnerów oraz osoby indywidualne. Ich zadaniem jest wsparcie drużyn podczas całego wydarzenia, czyli m.in. pomoc w zakwaterowaniu i informowanie o harmonogramie dnia, a także wspólna zabawa z uczestnikami oraz kibicami. Gorąco zachęcamy firmy i osoby prywatne do wsparcia naszej imprezy w charakterze wolontariuszy – zachęca Tomasz Osuch.

Jeśli masz możliwość i chciałbyś pomóc:

Fundacja Spełnionych Marzeń
Biuro   Fundacji
ul. Oleandrów 6, 00-629 Warszawa,
tel. (22)658-00-53
fundacja@spelnionemarzenia.org.pl
www.spelnionemarzenia.org.pl

 

Onko Olimpiada 2014

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.